کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی


صفحه اصلی » اخبار کتابخانه » ریاست » روابط عمومی
0.0 (0)
در مراسمی با حضور رئیس کتابخانه مجلس، رئیس کمیته پدافند غیرعامل قوه مقنّنه و مسئول پدافند غیرعامل کتابخانه مجلس؛
[1397/12/15]

از برگزیدگان مسابقه پدافند غیرعامل قوه مقنّنه تقدیر شد  

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس، امروز پانزدهم اسفندماه، از کارمندان کتابخانه مجلس که در مسابقه پدافند غیرعامل برگزیده شده بودند، تقدیر شد.

 

در این مراسم که با حضور رئیس کتابخانه مجلس، رئیس کمیته پدافند غیرعامل قوه مقنّنه، مسئول پدافند غیرعامل کتابخانه و جمعی از مدیران کتابخانه مجلس برگزار شد، از چهار نفر همکاران کتابخانه مجلس که در مسابقه پدافند غیرعامل برگزیده شده بودند، تقدیر به عمل آمده، جوایزی به رسم یادبود به این همکاران اهدا شد.

 

کمیته پدافند غیرعامل قوه مقننه، در راستای اجرایی کردن سیاست‌های پدافند غیرعامل در مجلس شورای اسلامی، ضمن برگزاری دوره‌های تخصصی آموزشی برای کلیه کارمندان و مدیران کتابخانه مجلس، مسابقه‌ای را با موضوع پدافند غیرعامل برگزار کرد تا همکاران این مرکز، هر چه بیشتر با این اصول پیشگیرانه آشنا شوند.

 

در این مراسم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیّدعلی عماد، رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، از جناب آقای دکتر لاریجانی، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی، ‌به واسطه نگاه ویژه به پدافند غیرعامل به‌خصوص در کتابخانه مجلس،‌ سپاسگزاری کردند. ایشان همچنین ضمن تشکر از رئیس کمیته پدافند غیرعامل قوه مقنّنه، خواستار تقویت هرچه بیشتر این حوزه و تلاش برای آشنایی همه جانبه کارمندان قوه مقنّنه با پدافند غیرعامل و به‌کارگیری اصول آن شدند.

 

 

لازم به توضیح است پدافند غیر عامل به مجموعه اقدامات غیر مسلحانه‌ای که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن می‌شود، ‌اطلاق می‌گردد.

 

در تعریفی دیگر پدافند غیر عامل، تمهیداتی است که در زمان صلح صورت می‌گیرد و امروزه مردم نیازمند خدمات متفاوتی بوده و نیز به دنبال محیطی آرام و قابل سکونت درون شهرها با آسایش هستند. عمده‌ترین هدف پدافند غیر عامل، ایمن‌سازی و کاهش آسیب‌پذیری زیرساخت‌های مورد نیاز مردم است که باید با یک برنامه‌ریزی و طراحی در توسعه پایدار کشور نهادینه شود. و برای اصلاح زیرساخت های فعلی راهکارهایی با مهندسی مجدد لازم است.

 

پدافند غیر عامل به دو بخش پدافند سخت و پدافند نرم تقسیم می‌شود. در پدافند سخت اقدامات سخت‌افزاری مثل اقدامات مهندسی، پیشگیری، پیش بینی و کاهش مخاطرات و در پدافند نرم استفاده از تاکتیک‌هایی است که مشتمل بر برنامه‌ریزی و آماده‌سازی سیستم و سازمان‌هاست.

    بازدید:888
    یادداشت ها
    Parameter:303916!model&4732 -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار