7 آبان 1397 10:22:44
یکصد و هشتمین نشست از سلسله نشست‌های مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب؛

نشست «پا به پای ناصرخسرو بر جادۀ ابریشم» برگزار می‌شود  


 

یکصد و هشتمین نشست از سلسله نشست‌های مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب با عنوان «پا به پای ناصرخسرو بر جادۀ ابریشم» برگزار می‌شود.

در این نشست دکتر محمدرضا توکلی صابری سخنرانی خواهد کرد.
دکتر محمدرضا توکلى صابرى، استاد بازنشستۀ داروسازى و شیمى پزشکى، در سال ١٣٨٢ براى اولین بار مسیر سفر ناصرخسرو را به تدریج طى هفت سال پیموده و از مکان‌هایى که ناصرخسرو گذشته بود، عکس و فیلم گرفت. ایشان گزارش خود از این دیدارها را در کتاب سفر برگذشتنى نوشته است.
دکتر توکلی صابری در پایان این مسیر طولانی به دیدار مزار ناصرخسرو در کوهستان‌هاى بدخشان رفته و گزارش این سفر و اولین عکس‌ها از آرامگاه ناصرخسرو را در کتاب سفر دیدار منتشر کرد. هر دو کتاب سفر برگذشتنى و سفر دیدار موفق به دریافت جایزۀ ادبی جلال آل احمد شدند.
موضوع این نشست گزارش سفر وی پا به پای ناصرخسرو است.

 

این نشست روز دوشنبه 14 آبان سال جاری از ساعت 16 الی 17:30 در مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب واقع در خیابان انقلاب بین خیابان ابوریحان و دانشگاه پلاک 1182 ساختمان فروردین طبقه دوم واحد 8 برگزار می شود.


دربارۀ زندگی و خدمات علمی دکتر محمدرضا توکلی صابری
دکتر محمدرضا توکلی صابری فارغ‌التحصیل دانشکدۀ داروسازی دانشگاه تهران است. او همچنین از دانشگاه دومونفورت در انگلستان درجۀ دکتری در شیمی پزشکی و فوق دکتری را از دانشگاه اکس‌تر اخذ کرده است. چند سالی هم در دانشگاه‌های ایران، انگلیس و آمریکا به تدریس و تحقیق مشغول بوده و اکنون ازیک کمپانی انتشارات علمی در آمریکا به عنوان نویسنده علمی بازنشسته شده است. دکتر توکلی صابری در ایران سردبیر نشریۀ «طب و دارو»  بوده و با چند نشریۀ دیگر مانند «دارو و درمان»، «پیام» و «رازی» نیز همکاری داشته است.
وی مؤلف و مترجم حدود چهل کتاب در زمینه پزشکی، داروسازی، علم، ادبیات و فلسفه است. عناوین برخی آثار وی عبارت است از: فرهنگ دارویی، فرهنگ داروسازی، گیاهان دارویی، علم چیست؟ جهان فراطبیعی، فرهنگ طب سنتی، چنین گویند طبیبان، گزیده بهترین آثار جابربن حیان در کیمیاگری، شش نظریه که جهان را تغییر داد، قوانین و نظریه‌های علمی، و چیزهای دیگر، به ژنوم خوش آمدید، و چرا اندازه مهم است؟

Parameter:301131!model&4732!print -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار