1 تير 1398 15:41:57
به میزبانی نشر نی؛

کتاب تهران - 56 نقد و بررسی میشود  


 

نشست نقد و بررسی کتاب «تهران - 56» به میزبانی نشر نی روز سه‌شنبه 11 تیر برگزار می‌شود.

 

 نشر نی روز سه‌شنبه 11 تیر 98 از ساعت 17 و  30 دقیقه تا 19، میزبان نشست بررسی و معرفی کتاب «تهران - 56؛ سیمای تهران در پژوهشی فراموش شده» خواهد بود. در این نشست محسن گودرزی، آرش نصر اصفهانی و محسن حبیبی سخن خواهند گفت.


در معرفی اجمالی کتاب تهران - 56 آمده است: «تهران در آستانه‌ انقلاب در چه وضعیتی قرار داشت، مشکلات اصلی و علل آن کدام بود؟ «شورای نظارت بر گسترش شهر تهران» در گزارشی در سال ۱۳۵۶ به این پرسش‌ها پرداخت. تهران ـ ۵۶ نسبت به توسعه‌ی نامتوازن، تعمیق نابرابری و کم‌اثری سیاست‌های موجود هشدار می‌دهد و بر لزوم تغییر در الگوی توزیع ثروت در سطح کشور و چگونگی سازماندهی نظام مدیریت شهری تأکید می‌کند و تصویری از آینده‌ تهران را در صورت تداوم روندهای جاری برابر خواننده می‌گذارد.

اکنون که چهل سال از انتشار این گزارشِ فراموش‌شده می‌گذرد، شهر تهران همچنان با مشکلاتی از قبیل تأمین درآمد پایدار، نظام حکمرانی شهری متناسب با تحولات شهر و تنزل کیفیت زندگی مواجه است. نویسندگان گزارش معتقدند مشکلات تهران راه‌حل بوروکراتیک ندارند و به‌صراحت اعلام می‌کنند که برنامه‌ریزی، امری سیاسی است و راه‌حل را باید در مشارکت واقعی مردم، توسعه‌ نهادهای اجتماعی و تغییر سیاست‌های کلان و درپیش‌گرفتن توسعه‌ متوازن جست‌وجو کرد.»
 

علاقه‌مندان برای حضور در نشست به نشانی خیابان فاطمی، خیابان رهی معیری، نبش خیابان فکوری، پلاک 20، دفتر مرکزی نشر نی مراجعه کنند.

Parameter:304368!model&4732!print -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار