16 بهمن 1397 15:34:55
همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی منتشر شد؛

«گلستان انقلاب» بررسی چهل ساله دستاورد‌ها و پیشرفت‌های انقلاب  


 

 مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت، کتاب «گلستان انقلاب» را همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی منتشر کرد.

 

کتاب «گلستان انقلاب» حاصل بررسی‌ها و نقطه نظرات مستند و آمار‌های واقعی کارشناسان و متخصصان حوزه‌های مختلف است که در برنامه «شنبه‌های انقلاب» در طول ۴۱ هفته از اردیبهشت‌ماه‌ تا بهمن‌ماه، ارائه شده است. این کتاب در سه فصل با عناوین و زیر مجموعه‌های گوناگون تدوین شده است.

فصل اول با عنوان «دستاورد‌های انقلاب اسلامی»، در حوزه‌های آزادی و حقوق بشر، استقلال و اقتدار بین‌المللی، حاکمیت ولایت فقیه، مشارکت عمومی، تعالی انسان، عدالت، استکبارستیزی، وحدت مذاهب، ادیان و مذاهب، بسیج و جوانان، قانون‌گذاری و امنیت ارائه شده است.

فصل دوم با عنوان «چهل سال توطئه و چهل سال مقاومت»، اهم توطئه‌های دشمنان در محور‌های مختلف را بررسی کرده است. توطئه تجزیه‌طلبان، توطئه تفرقه‌افکن مذهبی، توطئه‌های نظامی، فرهنگی، اقتصادی، امنیتی، سیاسی، بین‌المللی، توطئه در حوزه‌های علم و فناوری، اندیشه اسلامی و ایده حکومت در نظام اسلامی از جمله این توطئه‌ها است.

در فصل سوم با عنوان «پیشرفت‌های ایران در سایه انقلاب و نظام اسلامی»، بخشی از پیشرفت‌های ایران در چند حوزه بررسی شده است: قرآن، روحانیت و حوزه‌های علمیه، تعلیم و تربیت، آموزش عالی، علم و فناوری و نخبگان، مساجد و نماز، شعائر اسلامی و انقلابی، زنان و خانواده، شعر و ادبیات، کتاب و نشر، تئاتر و نمایش، هنر‌های تجسمی، سرود و موسیقی، فیلم و سینما، صداوسیما، مطوعات و خبرگزاری‌ها، رفاه و سطح زندگی، ورزش، گردشگری و زیارت، اقتصاد، زیر ساخت‌های عمرانی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، کشاورزی و منابع طبیعی، صنعت، سلامت و بهداشت، اقتدار دفاعی، روستا‌ها و عشایر از جمله این موضوعات است.

در بخشی از مقدمه این کتاب انگیزه این بررسی‌ها در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی چنین مطرح شده است: به فضل پروردگار هم دستاورد‌های انقلاب اسلامی و هم پیشرفت‌های ملت ایران در پرتو این انقلاب بسیار درخشان و خیره‌کننده است، اما این درخشش زمانی بیشتر جلوه می‌کند که بدانیم این پیروزی‌ها تحت چه شرایط سختی حاصل شده است.

تمام توطئه‌هایی که طواغیت طول تاریخ علیه نهضت‌های مردمی و آزادیخواهان به کار گرفته‌اند در ابعادی بسیار وسیع‌تر علیه انقلاب اسلامی به کار گرفته شد. در طول این چهل سال قدرت‌های سلطه‌گر در هر چیز با یکدیگر درگیر بوده‌اند و در یک مسئله همه سلطه‌گران اتفاق‌نظر داشته‌اند که آن هم چیزی جز نابودی انقلاب اسلامی نبوده است. اگر نظام سلطه جهانی هر انقلاب را با به کارگیری یک اهرم نظامی یا سیاسی یا ... به تسلیم کشیده است، علیه انقلاب اسلامی تمام مؤلفه‌ها و اهرم‌های قدرت به کار گرفته شده است.

مرور یک واقعیت به خوبی تفاوت حجم توطئه‌ها علیه انقلاب اسلامی را با سایر انقلاب‌ها روشن می‌کند. شیطان بزرگ، آمریکا، برای تأثیرگذاری فرهنگی و به شکست کشاندن انقلاب کمونیستی و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی با استفاده از جنگ روانی تنها و تنها یک رسانه صوتی روسی‌زبان به نام «رادیو آزادی» را به کار گرفت.

اما امروز ۸۰ کانال رادیویی و ۱۹۵ شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای به زبان فارسی و گویش‌های ایرانی مشغول تهاجم به باور‌های دینی، ارزش‌های اخلاقی و تفرقه‌افکنی قومی و مذهبی و ترویج فساد و فحشا و تخریب سبک زندگی مردم ایران است. به این سبب در فصل دوم کتاب مروری بر توطئه‌ها و نقشه‌های شیطانی برای نابودسازی انقلاب و براندازی نظام اسلامی کرده‌ایم تا معلوم باشد اگر انقلاب و دستاورد‌های آن حفظ شده و اگر در سایه انقلاب اسلامی پیشرفت‌های خیره‌کننده‌ای نصیب مردم ایران شده است، این پیروزی‌ها در شرایط متعارف و معمولی نبوده، بلکه زیر سخت‌ترین تهاجمات حاصل شده است.

این سنگ‌اندازی‌ها در مواردی کارگر افتاده و مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده است، لکن در بسیاری از موارد ملت مؤمن و انقلابی ایران بر موانع غلبه کرده و به پیشرفت‌های مورد انتظار دست یافته است. دشمن که از شکل‌گیری یک نظام الگوی ضد استکباری الهام‌بخش برای ملت‌های جهان به شدت وحشت دارد، در مواردی که موفق نمی‌شود جلوی پیشرفت این الگو را بگیرد تمام قدرت رسانه‌ای و ترفند‌های روانی خود را برای انکار این پیشرفت‌ها و جلوه کردن آن در افکار عمومی ملت‌ها به کار می‌بندد، از این رو شاهد شبهات فراوان و تردید افکنی‌های زیاد نسبت به پیشرفت‌های ملت ایران و دستاورد‌های انقلاب اسلامی بوده و هستیم.»

 

مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت، کتاب «گلستان انقلاب» را در قطع وزیری با ۴۷۲ صفحه و قیمت ۳۰۰۰۰ تومان منتشر کرده است.

Parameter:303818!model&4732!print -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار