31 تير 1397 16:54:00
کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌کند

برپایی نشست بررسی کتاب «دو پیشوای ملل، حضرت ابراهیم علیه‌السلام و حضرت امام رضا علیه‌السلام»  


کتابخانه و موزه ملی ملک، نشستی برای بررسی و تشریح کتاب «دو پیشوای ملل، حضرت ابراهیم علیه‌السلام و حضرت امام رضا علیه‌السلام» با حضور پژوهشگر و نویسنده کتاب برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، نشست بررسی و تشریح کتاب «دو پیشوای ملل، حضرت ابراهیم علیه‌السلام و حضرت امام رضا علیه‌السلام» با سخنرانی دکتر ابوالفضل خوش‌منش، پژوهشگر و نویسنده کتاب، هم‌زمان با دهه کرامت و برپایی دهمین جشنواره فرهنگ- هنری ماه هشتم، میزبان دوستداران فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی به ویژه شیفتگان حضرت علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام خواهد بود.

کتاب «دو پیشوای ملل، حضرت ابراهیم علیه‌السلام و حضرت امام رضا علیه‌السلام» به کوشش بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا علیه‌السلام در پاییز 1392 خورشیدی با موضوع امام رضا و اهل بیت علیهم‌السلام منتشر شده است. این کتاب در 9 فصل به این محورها پرداخته است؛ «پیامبر و امام»، «شعاع‌های یک آفتاب»، «در برابر طغیان»،‌ «ماموریت‌های بزرگ از بابل تا مکه؛ از مدینه تا مرو»، «امام و شهید»، «اهل البیت»، «برهان و احتجاج» «مهر و مرحمت». این نشست در روز سه‌شنبه دوم امرداد 1397 خورشیدی ساعت 15 تا 17 در کنار نمایشگاه «یار مهربان، امام مهربان؛ گزیده کتاب‌های چاپی با موضوع امام رضا علیه‌السلام» در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران برپا می‌شود. کتابخانه و موزه ملی ملک، دوستداران فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی و شیفتگان اهل بیت علیهم‌السلام را به حضور در این برنامه در ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» فرامی‌خواند.

دهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت از 24 تیر تا 3 امرداد 1397 خورشیدی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود. این جشنواره که برنامه‌های گوناگون فرهنگی و تخصصی در حوزه‌های کتاب‌داری و موزه‌داری و گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی را دربرمی‌گیرد، با برپایی آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام پایان خواهد یافت. 

نقل از کتابخانه و موزه ملی ملک

Parameter:300779!model&4732!print -LayoutId:4732 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار