سه شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۶    0:0:0
آخرین بروز رسانی : ۲۲ روز پیش


 
banner defult

مجلس شورای اسلامی

مشروح مذاکرات ۸ دوره مجلس شورای اسلامی در این بخش قابل ملاحظه می باشد. لطفا دوره مورد نظر خود را انتخاب فرمایید.

نهاد قانونگذارى شاخص‌ترين نماد مردم سالارى است كه به اشكال گوناگون در ساختار حكومت‌هاى غير استبدادى به چشم مى‌خورد. اين نهاد سياسى،‌ كه به شكل نوينِ آن قدمتى بيش از سه قرن دارد، حلقة واسط مردم و حكومت، و مرجع تدوين قوانين و نظارت بر حسن اجراى آن است. سابقة اين نهاد در كشور ما، ايران نيز به بيش از يكصد سال مى‌رسد كه سى سال از اين دوران مربوط به پس از پيروزى انقلاب شكوهمند اسلامى است؛ در اين دوران قوه مقننه در چارچوب ساختار سياسى متكامل جمهورى اسلامى، بر اساس آموزه هاى دينى و در قالب «مجلس شوراى اسلامى» مبناى پويايى و تكامل جامعه ايران قرار گرفته است.

گفتگو‌ها، نظرات و چالش‌هايى كه در قالب مشروح مذاكرات نمايندگان منتخب مردم، در ادوار مختلف مجلس شوراى اسلامى،‌ عرضه شده است، يكى از غنى‌ترين منابع پژوهشى در باب «تاريخ»، «فرهنگ»، «جامعه» و «سياستِ» ايران معاصر است. اينك اين مذاكرات، با درك درست از ارزش بالاى اين منبع ممتاز پژوهشى، و با هدف آسان سازى دسترسى به آن، براى پژوهشگران، دانشجويان و همه علاقمندان به فرهنگ، جامعه و سياست در ايران معاصر، با استفاده از شيوه‌هاى نوين فن‌آورى اطلاعات، فراهم آمده، و همزمان با جشن‌هاى سى‌امين سال پيروزى انقلاب اسلامى، و به همت كاركنان متخصص كتابخانه، موزه و مركز اسناد مجلس شوراى اسلامى در دسترس عموم نمايندگان محترم و ساير پژوهشيان قرار مى‌گيرد.

همچنين ما اميدواريم با راهنمايى‌ها و نظرات صائب همه شما كاربران فرهيخته، نواقص و كاستى‌هاى احتمالى مجموعه حاضر، بر طرف گشته و بر غناى آن افزوده شود.

جستجو در مشروح مذاکرات
مشاهده جلسه
مجلس
دوره
جلسه
مشاهده دوره
مجلس
دوره